1. Gdzie dokładnie znajduje się inwestycja? Czy to Osów, czy Warszewo?

Budujemy przy ul. Andersena – w tym etapie działki nr 1/14, 1/15 i 1/20 – można je wyszukać na: http://geoportal.szczecin.pl/mapa/

Jadąc od strony nowego ronda przy ul. Wapiennej inwestycja znajduje się po lewej stronie tuż przed skrętem w ul. Bajkową, natomiast jadąc od ul. Miodowej tuż za skrętem w ul. Bajkową po prawej stronie.Wjazd drogą z płyt betonowych. Administracyjnie jest to już Osów, chociaż większość z nas intuicyjnie przypisuje te tereny do Warszewa 🙂

Mniejsza, kameralna oferta budynku 4-rodzinnego przy ul. Giżyckiej (administracyjnie Warszewo) zlokalizowana jest  w drugiej linii zabudowy od ul. Sarniej (wjazd drogą z płyt betonowych między numerami 31 a 33), mniej więcej w połowie drogi między basenem Aquarium a nowym  centrum fitness MyWay.

 

2. Na kiedy planowane jest wydanie lokali?

Planujemy zakończenie etapami – terminy podane poniżej są najdalszymi przewidywanymi terminami. Do tej pory nie mieliśmy opóźnień na naszych budowach i prawie zawsze udawało nam się zakończyć budowy sporo przed planowanymi w harmonogramami terminami. Na Andersena planowane zakończenie przypada na:

AB – jesień 2022

CD – wiosna 2023

EF – lato 2023

GH – jesień 2023

A lokale przy ul. Giżyckiej zostaną wydane najpóźniej wiosną 2022r.

 

3. Jakie są metraże mieszkań? Ile mają pokoi?

Budujemy 2 typy lokali:

4. Jak można wykorzystać poddasze?

Poddasze nad całym lokalem na piętrze jest do wyłącznego użytku Nabywców lokali na piętrze. Sprzedajemy je jako nieużytkowe, niewykończone, ale stosunkowo niewielkim kosztem można je wykorzystać na dodatkowy pokój lub 2 pokoje, można tam zrobić gabinet, pokój zabaw, pralnię, bibliotekę czy pokój/pokoje gościnne – wszystko zależy od potrzeb Nabywców.

 

5. Jaki jest zakres prac niezbędnych do adaptacji poddasza i ich koszt?

Niezbędne prace (przy założeniu wykonania 1 pomieszczenia na poddaszu) to:

Przy obecnych cenach to ok. 1.000,00zł /m2 “na gotowo” (w przypadku wyboru droższych niż standardowe materiałów cena wzrośnie). Tj. adaptując powierzchnię 45m2 należy się liczyć z kosztem ok. 45 tys. zł, adaptując 25m2 ok. 25 tys. zł.

Dodatkowo:

6. Czy muszę zrezygnować z części pomieszczenia, aby wygospodarować miejsce na schody na poddasze?

Przy ul. Andersena schody na poddasze można bezkolizyjnie poprowadzić nad schodami prowadzącymi do lokalu, bez przeznaczania na to jakiejkolwiek powierzchni mieszkalnej.

Przy ul. Giżyckiej schody można wykonać w wersji kręconej – zajmują powierzchnię ok. 1m2 – lub np. poprowadzić wzdłuż ściany naprzeciwko ścianki TV, w stronę nad łazienkę z zabiegiem przy wejściu na poddasze.

 

7. Czy posiadacie wizualizację wykończenia mieszkań wewnątrz?

Tak, wizualizacje lokali przy ul. Andersena są dostępne na stronie inwestycji: https://mieszkania-warszewo.pl/

Niestety jeszcze nie posiadamy wizualizacji mieszkań przy ul. Giżyckiej.

 

8. Czy posiadacie wizualizację poddasza?

Pracujemy nad tym 🙂 Obecnie na życzenie możemy udostępnić projekt dachu (wiązarów).

 

9. W jaki sposób dokonać rezerwacji?

Aby mieć pewność, że lokal będzie na Państwa czekał konieczne jest podpisanie umowy rezerwacyjnej popartej wpłatą w wysokości 15 tys. zł. Umowę zawieramy na czas procedury kredytowej – standardowo 3 miesiące (z opcją przedłużenia). W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej i podpisania umowy deweloperskiej wpłata jest zaliczana na poczet I. transzy. W przypadku nieotrzymania kredytu i przedłożenia zaświadczeń z 2 niezależnych banków wpłata jest zwracana. 

 

10. Jak wyglądają płatności?

Prowadzimy sprzedaż w oparciu o umowę deweloperską z rachunkiem powierniczym w PKO BP S.A. Jest to jedyny legalny i dopuszczalny sposób prowadzenia sprzedaży lokal będących w trakcie budowy. 

Płatności są wymagalne zgodnie z postępem prac, w 5 transzach o wysokości od 17% do 22%.

 

11. Czy jako klient gotówkowy otrzymam rabat?

Źródło finansowania zakupu nie wpływa na cenę lokalu, ponieważ prowadzimy sprzedaż w oparciu o umowę deweloperską, czyli z płatnościami na rachunek powierniczy w transzach odpowiadających zaawansowaniu prac.

 

12. Czy można dokonywać modyfikacji w projekcie?

Tak, zmian można dokonywać w zakresie ścianek działowych do momentu ich wymurowania oraz w instalacji elektrycznej do momentu jej wykonania. Konieczny jest rysunek z wymiarami oraz wizyta na budowie w celu omówienia zmian z wykonawcą.

 

13. Czy zmiany są dodatkowo płatne?

Przesunięcia ścianek działowych czy punktów elektrycznych w ramach ilości zaplanowanej w projekcie jest bezpłatne, wykonanie dodatkowych przegród lub punktów elektrycznych jest dodatkowo płatne, koszt do ustalenia z wykonawcą. 

 

14. Czy istnieje możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych?

Tak, właściciele lokali na piętrze będą mieli możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu – szczegóły u wykonawcy instalacji elektrycznej. 

 

15. Czy istnieje możliwość instalacji pompy ciepła?

Tak, istnieje możliwość instalacji pompy ciepła – szczegóły u wykonawcy instalacji hydraulicznej.

 

16. Czy istnieje możliwość zamiany pieca na inny?

Tak – szczegóły u wykonawcy instalacji hydraulicznej.

 

17. Jakie ogrzewanie jest w cenie lokalu?

W standardzie wykonujemy ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych (bez strychu), dodatkowo montujemy mały grzejnik elektryczny w łazience.

 

18. Jakie okna stosujecie?

Okna plastikowe 3-szybowe ze szkleniem 4* – Ar – 4 – Ar – *4 Ar Ug=0,6

 

19. Czy można zamontować okna dachowe na poddaszu?

Tak, istnieje możliwość montażu okien połaciowych za dopłatą – koszt do potwierdzenia w momencie zamawiania.

 

20. Czy miejsca postojowe są dodatkowo płatne?

Nie, miejsca postojowe są w cenie lokalu – 2 miejsca postojowe/lokal.

 

21. Jak sprawdzić dostępność lokalu?

Staramy się na bieżąco aktualizować dostępność lokali, stosujemy oznaczenia słowne oraz kolorystyczne: zielony=dostępny, niebieski=zarezerwowany, czerwony=sprzedany. Zawsze też chętnie udzielimy informacji telefonicznie lub mailowo. 

 

22. Jaki plan zagospodarowania obowiązuje w okolicy?

Przy ul. Andersena jest to “Osów-Andersena” dostępny tutaj: http://bip.um.szczecin.pl/files/178B5D30D85247C8B11E8F504B38CF86/571.pdf

teren elementarny Z.O.3027.MN,U

Przy ul. Giżyckiej jest to “Warszewo” dostępny tutaj: http://bip.um.szczecin.pl/files/667417E26C8448D695C7CA815C7B4967/624-05.pdf 

teren elementarny P.W.01.010.MJ

 

23. Kto jest Waszym najczęstszym Klientem?

Nasi Klienci to zazwyczaj rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym (2+1 lub 2+2), ale mamy też zaszczyt budować pierwsze mieszkania dla młodych par, a także kolejne lokum dla par z większym stażem, które chcą mieć ogródek przy domu lub dodatkowe miejsce dla okazjonalnych gości. Wszyscy są mile widziani 🙂

 

24. Jaki będzie dojazd do osiedla?

W 2022r. Miasto rozpocznie przebudowę ul. Andersena – zostanie wykonana ścieżka rowerowa, chodniki i oświetlenie. Zostanie uruchomione nowe połączenie komunikacji miejskiej. Dzieci bezpiecznie dotrą do szkoły czy na zajęcia dodatkowe pieszo, rowerem czy autobusem.

 

25. Czy jest możliwość wykonania wykończenia pod klucz?

Nie wykonujemy prac wykraczających poza stan deweloperski, ale nasi wykonawcy oferują możliwość wykończenia zakupionych u nas lokali.

 

26. Czy oferujecie rabaty na elementy wykończenia wnętrz?

Tak, dla naszych Klientów nasi Partnerzy przygotowali specjalne rabaty w wysokości 15%. Są to:

 
27. Kto zajmuje się doradztwem kredytowym?

Naszym zaprzyjaźnionym doradcą kredytowym jest pani Agnieszka Barańska 792 242 601

 
28. Kto wykonał projekty wnętrz?

Wszystkie projekty wnętrz zostały wykonane przez panią Agnieszkę Jóźwiak 665 995 820

 
29. Gdzie znajdę politykę prywatności?

Klauzula informacyjna Dewelopera:

Realizując obowiązki nałożone na nas przez rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej „RODO”, poniżej przedstawiamy zasady na jakich będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe oraz prawa, które Ci przysługują:

Administratorem Twoich danych osobowych jest: SPEKTRUM DEWELOPER ADAM KOWALCZYK z siedzibą w SZCZECINIE, przy ul. FIŃSKA 6 (71-792). 

W dalszej części Polityki prywatności piszemy o sobie w pierwszej osobie lub określamy się jako „Administrator” lub „My”.

Administrator jest przedsiębiorcą wpisanym do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz posiada nr NIP 854 101 24 73 i REGON 811983897.

Możesz skontaktować się z nami skontaktować w następujący sposób:

 1. listownie: ul. FIŃSKA 6, 71-792 SZCZECIN,
 2. e-mailem na adres: INFO@SLS.PL,
 3. telefonicznie pod numerem: 691 961 554.

Dane osobowe, które od Ciebie otrzymamy, oraz dodatkowe informacje o Tobie, które ujawnią się później, będziemy przetwarzać w następujących celach:

 1. analizy przesłanej przez Ciebie wiadomości, przygotowania rozwiązania przedstawionej przez Ciebie sprawy oraz udzielenia Ci odpowiedzi, co jest niezbędne do realizacji naszego prawnie uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), którym jest konieczność zapewnienia obsługi zgłoszeń i zapytań kierowanych do nas przez zainteresowane osoby;
 2. prowadzenia działań marketingowych polegających na wysyłaniu do Ciebie newsletterów mailem, wiadomości sms o treści marketingowej lub wykonywania do Ciebie telefonów z informacjami marketingowymi – jeśli wyraziłeś na takie działanie zgodę (podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

Pamiętaj, że zgodę możesz zawsze cofnąć. Jeśli chcesz to zrobić, skontaktuj się z nami. Cofnięcie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed jej wycofaniem.

W związku z tym, że przetwarzamy Twoje dane osobowe, dlatego:

 1. masz prawo dostępu do swoich danych osobowych;
 2. możesz dokonać sprostowania danych, które posiadamy jeśli okażą się one nieprawidłowe lub uzupełnienia tych danych;
 3. masz prawo do przenoszenia danych osobowych;
 4. możesz żądać usunięcia swoich danych osobowych, gdy pozwala na to RODO;
 5. masz prawo ograniczenia przetwarzania w sytuacjach określonych w RODO.

Po podaniu nam Twoich danych osobowych, możesz skorzystać z prawa do sprzeciwu. Masz je w dwóch sytuacjach, tj. gdy przetwarzamy Twoje dane osobowe:

 1. na potrzeby marketingu bezpośredniego; takiego sprzeciwu nie musisz uzasadniać;
 2. gdy przetwarzanie jest realizowane w związku z naszymi prawnie uzasadnionymi interesami; swój sprzeciw musisz uzasadnić swoją szczególną sytuacją. Napisz nam dlaczego nie powinniśmy przetwarzać Twoich danych.

Jeśli chcesz skorzystać z prawa sprzeciwu skontaktuj się z nami.

Jeśli uznasz, że przetwarzamy dane osobowe niezgodnie z prawem, masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Podajesz nam swoje dane osobowe dobrowolnie, jednakże bez podania wskazanych w formularzu danych kontaktowych możemy nie być w stanie załatwić przedstawionej przez Ciebie sprawy.

W ramach naszej działalności korzystamy ze wsparcia naszych partnerów, którzy również będą mieć dostęp do Twoich danych osobowych i które działają w naszym imieniu, tj.:

 1. podmioty świadczące usługi doradztwa kredytowego (po podpisaniu umowy);
 2. podmiotom świadczącym usługi notarialne
 3. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) danych osobowych;
 4. podmiotom zajmującym się usługami technicznymi i informatycznymi;

Będziemy przechowywać i w inny sposób przetwarzać Twoje dane osobowe przez następujące okresy:

 1. przez czas potrzebny na rozwiązanie przedstawionej przez Ciebie sprawy, w zależności od jej rodzaju również przez czas potrzebny na wykazanie, że ją rozwiązaliśmy, czyli przez czas przedawnienia roszczeń;
 2. w przypadku prowadzenia działań marketingowych – do czasu odwołania przez Ciebie zgody.

W przypadku, gdy przekazanie Twoich danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy będzie niezbędne, to nastąpi ono na przewidzianej w RODO podstawie prawnej.